TRAFİK KAZASI GEÇİREN MAĞDURLAR NE YAPMALI?

TRAFİK KAZASI GEÇİREN MAĞDURLAR NE YAPMALI?

Trafik kazası durumunda vatandaşlarımız kendileri ve avukatları aracılığıyla Sigorta Şirketlerine başvuru yapabilir. Sigorta şirketlerine karşı olan talepleriniz için konunun uzmanına başvurmakta yarar vardır. Zira mağdurlarımız teknik bir konuyla karşı karşıya kalmaktadır. Sigorta şirketleri kendilerine yapılan başvurudan itibaren 15 gün içinde olumlu veya olumsuz cevap vermek zorundadır. Sigorta şirketleri çoğunlukla yapılan başvurulara olumsuz cevap vermektedir. Bu durumda da mağdurlarımız yargı yoluna yani Mahkeme ya da Sigorta Tahkim Komisyonuna başvurması gerekmektedir. Ülkemizde ne yazık ki yargılamalar asgari 1 yıl sürmektedir. Bu süre zarfı da mağdurlarımız açısından hayli uzun bir süredir. Uzun sürenin yanında birde yargılama teknik bir alandır. Kaldı ki birde sigorta mevzuatı da başlı başına bir alandır. Bu sebeple uzman desteği yani avukatınız aracılığıyla başvurun yapılmasında fayda vardır. Sonuçta hukuk devletinde vatandaşlar hukuka uygun olarak haklarını talep edebilirler.

Trafik kazası mağdurları yaşamış olduğu kazanın etkisini atlatamadan bir de aracılar denilen hasar firmaları yasal hiçbir dayanağı olmayan Avukatlık kanunu uyarınca suç teşkil eden avukatların yaptığı işi yaptığını zanneden bir nevi suç işleyen kişilerle karşı karşıya kalmaktadır. Bu kişilere ne kadar güvenilebilir. Düşünün babanız, anneniz, kardeşiniz vs. yakınınız vefat etmiş veya sakat kalmış maluliyeti var bu kişiler sizle irtibata geçiyor.
1- Bu kişiler kimdir?
2- Sizle nerden irtibata geçti?
3- Telefonunuzu nerden buldu?
4- Yakınınız mı?
5- Avukat mı?
6- Uzmanlık alanını nedir?
7- Uzmanlığını kanıtlayan belgeleri, sertifikaları var mı?
8- Dolandırıcı olabilir mi?
9- Avukatsa hangi baroya bağlı
10- Kanunen avukatın yapabileceği işleri yapabilir mi?

Yukarıda sorduğum soruları kendinize sorun, soruların cevabını yanıtlayın ve ülkemizde ki son zamanda cereyan eden dolandırıcılık vakalarını düşünün sağlı bir karar verin. Birde ülkemizde ne yazık ki vatandaşlarımız her konunun uzmanı olabilir.

Trafik kazasında yaşamış olduğunuz mağduriyetin ortadan kalkması için haklarınızı talep ediyorsunuz. Bilakis mağduriyetinizin artması için değil.

Ülkemizde yaşanan mağduriyetler sebebiyle haklarını elde edemeyen, dolandırılan, bilgilendirilmeyen, uzun süre sonra elde eden ve tabi ki mağdurlarımızdan gelen talepler üzerine bu yazıyı kaleme aldım.

Trafik kazasıyla ilgili her türlü sorunuza cevap verebilir, yaşamış olduğunuz mağduriyetin artmaması için hukuki destek için ulaşabilirsiniz.

SAYGILARIMLA

Av. İzzet Peksoy

0532 480 05 96


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


OzzTech Siber Güvenlik ve Yazılım Geliştirme Danışmanlığı tarafından geliştirilmiştir. 2014 - 2021